לחשוב מחוץ לקופסא בענקת מתנה זה חובה! במאמר הבא נבחן באיזה דרך כדאי לבחור כאשר חושבים על הענקת מתנה לעובדים ולקוחות. מתנה אחת גדולה? כמה מתנות קטנות ארוזות יחדיו?

ישנם הרבה מאוד חברות וארגונים אשר ההתלבטות הגדולה שלהם היא האם להעניק מוצר פרסום וקידום מכירות אחד גדול או לחבר כמה מתנות קטנות ממותגות למארז שי אחד. מאחר ורוב העסקים עובדים תחת תקציב מוכן וידוע מראש לשיטת שיווק זו של מוצרי קידום מכירות\מוצרי פרסום בהתאמה אישית, הרי שעומדת לפניהם התלבטות גדולה. מה יביא לתוצאה הטובה ביותר? איזו מתנה תקלע בול למטרה לשמה הם מכוונים?

במאמר זה ננסה לתת את התשובות לשאלות המופיעות למעלה ובנוסף לאחר מכן ניתן כמה רעיונות יצירתיים למספר מוצרי פרסום שיכולים ללכת יחדיו וליצור יחד מארזי שי לחלוקה לעובדים, ללקוחות ולחלוקה בכנסים ותערוכות.

כאשר מחליטים למתג מוצר אחד מרכזי ולהעניק אותו במתנה לעובד או ללקוח חשוב מאוד לבדוק טוב את קהל היעד ולהכיר את הלקוחות או עובדים שלכם מה הם אוהבים? אולי מהם תחביבים שלהם? מהו חתך הגילאים שלהם? במה הם עוסקים? ועוד ועוד… כל זאת על מנת שנדע באיזה מוצר ממותג הם באמת יעשו שימוש מרבי וייהנו ממנו ואיזה מוצר יקלע באמת למטרה כך שהמתנה הגדולה שנבחר תהיה לא פחות ממצוינת, לעומת זו כאשר בוחרים למתג כמה מוצרים ולצרפם למארז אחד כולל יש לנו יותר "אופציות למשחק" אומנם צריך לעשות בדיוק את אותו תחקיר אך גם אם לא קלענו בול למטרה במוצר פרסום אחד לבטח שבמוצרי הפרסום האחרים במארז נקלע למטרה וכך עולה הסיכויים של מארז של כמה מוצרי פרסום להיות שמיש יותר לעומת מוצר פרסום ממותג אחד.

לערך בפני מקבל המתנה ישנה גם כן משמעות מאוד גדולה וכיצד נצליח לקבל את הערכה הגדולה ביותר ממנו? כאשר הוא ירגיש שהשקענו בו ורתמנו את כולם כדי שהוא ייהנה מהמוצר שנעניק לו. שאדם מקבל מספר מתנות הוא מרגיש שהוא קיבל "יותר" מאשר להעניק לו מתנה אחת גדולה יותר כך על פי מחקרים תת המודע שלנו עובד. כך שאם נארוז מספר מתנות לכדי מתנה אחת גדולה לחלוקה לעובדים או לקוחות הערך שלהם כלפינו יהיה גדול יותר מאשר שנעניק להם מוצר פרסום אחד כך נצליח לרכוש את הערכתו כלפינו וכלפי המותג שלנו ובתוצאה הסופית נקבל עובדים ולקוחות מרוצים!

כמה רעיונות יצירתיים לצירוף מוצרי פרסום

מתנה לכנסים ותערוכות – שקית אל בד ממותגת, מחברת ממותגת, דיסק און קי ממותג וברכה אישית. בכנסים ותערוכות אנו פוגשים לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאלים כאשר אנו מגישים להם שקית אל בד עם מספר מוצרי פרסום ממותגים ובנוסף בתוך השקית אנו יכולים להוסיף חומר שיווקי אודות החברה או הארגון כך נקלע למטרה שהוא יזכור אותנו! יותר מכל מחלקי מוצרי הפרסום בתערוכה כי אצלנו הוא קיבל מתנה יצירתיים עם תוכן שיווקי ואנו ניכנס לו לתת מודע.

מתנה לאוהבי בישול ותחום האוכל – מארז סינר ממותג, סט סכיני שף וברכה אישית. אם החברה שלכם מבוססת על בישול, קולינריה, נגרות מטבחים ועוד הלקוחות שלכם אוהבי המטבח יקבלו מתנה מיוחדת שתגרום להם לזכור אתכם תמיד!

מתנה מקטגוריית מוצרי הספורט הממותגים– בחירת כובע מצחייה, בחירת בקבוק ספורטיבי ממותג מקטגוריית בקבוקים ממותגים, מגבת אישית וסטופר ממותג. אם החברה שלכם מבוססת על תחום הספורט או תחום הבריאות זו מתנה מצוינת לחלוקה לעובדים או ללקוחות שלכם.

בהצלחה!